ثبت برند روغن | بلاگ

ثبت برند روغن

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

روغن را مي توان يکي از المان هايي دانست که همه ما روزانه از آن استفاده مي کنيم. معمولاَ از روغن براي سرخ کردن و پختن غذا استفاده مي شود. گاهي به منظور نگهداري از مواد غذايي هم به آن ها روغن مي زنند.
همه روغن هايي که در بازار وجود دارند مشابه هم نيستند و هر کدام ويژگي هاي خاص خود را دارند. در اين بين، ثبت برند ، تضمين مي کند مشتريان مي توانند محصولات را از يکديگر تشخيص دهند . مشتري به محض ملاحظه ي علامت مي داند که اين محصول متعلق به کارخانه يا تجارتخانه اي است که مورد اعتماد او مي باشد و بدين ترتيب،با ثبت برند شرايط مناسبي براي مصرف کنندگان به وجود مي آيد .
از طرفي ديگر، ثبت برند باعث جلوگيري از سواستفاده ي متقلبان مي شود و از عرضه ي کالاهاي مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاري که عين يا به طريق گمراه کننده اي مشابه علامت تجاري ديگري هستند جلوگيري به عمل مي آورد.
اصولاَ ثبت علائم تجاري، اختياري است . با اين وجود، در مواردي مصالح اجتماعي و سلامت مردم ايجاب مي کند علائم به ثبت برسند. در اين رابطه ، ماده 1 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر مي دارد :
" داشتن علامت تجاري اختياري است مگر در مواردي که دولت آن را الزامي قرار دهد".
به موجب ماده 5 تصويبنامه مورخ سوم ارديبهشت 1328 مواردي که دولت ثبت آن ها را اجباري دانسته است به شرح ذيل است :
1. داروهاي اختصاصي ( سپسيالتيه ) مورد استعمال طبي يا بيطاري که با نسخه پزشک يا بدون آن مصرف مي شود.
2. مواد غذايي که در لفاف و يا ظروف و به اسم مشخصي باشد مانند کنسرو و مواد غذايي ، آردهاي مخصوص، چاي هاي مختلف ، شکلات ، آب نبات، پنير، شير، مربا، ترشي، کره و روغن هاي مختلف و غيره
3. آب هاي معدني يا گازدار، شربت آب هاي ميوه ... که در تحت اسم و ظرف مشخصي به معرض فروش گذارده مي شود.
4. لوازم آرايش و وجاهت که براي استعمال مستقيم بر روي بدن انسان به کار مي رود مانند صابون ، خمير ، پودر ، محلول عطريات ، ادکلن و پماد
تمام اجناس دارويي و طبي و مواد غذايي مذکور در اين آيين نامه، اعم از آن که در داخل ايران ساخته و يا در خارج ساخته و وارد کشور شود و در بازار تحت اسم مشخصي که بر روي برچسب آن زده مي شود به معرض فروش قرار گيرد بايد داراي علامت صنعتي يا تجارتي ثبت شده بود و در روي برچسب نکات زير تصريح شود:
الف- اسم تجارتي و نشاني سازنده ي جنس با قيد کشور مبدا
ب- شماره ثبت علامت در ايران

آدرس: خيابان وليعصر، تقاطع نيايش، بلوار اسفنديار، پلاک 90
سايت: companyregister.ir
تلفن: 42143-021
ايميل: info@companyregister.ir

آدرس : خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

...
نویسنده : استخدام کار بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت: 18:17